Малко известни факти за мравките.

Отлично бързо и коректно обслужване.Много сме доволни!

Действително мравката спада към социалните насекоми и живее на колонии в мравуняк, която провокира изследователите с подредеността, перфектната организация, неуморността и дълбокото общуване между членовете на семейството.

Като социални насекоми, мравките общуват помежду си и до голяма степен координират своите действия. За обмяна на информация използват антените си и и феромони. Оставяйке феромонни следи до и от източници на храна, те информират останалите членове на колонията как да стигнат до тях.

Имагото е последният етап, при който от какавидата излиза готова мравка. Излизането на мравката става с помощта на другите възрастни екземпляри. Те прегризват обвивката и помагат на новата мравка да се излюпи. Тя излиза бледа и мека, но само след няколко часа вече възприема добре познатия вид, който имат всички подобни на нея.

.. Те търсят място, където лесно могат да намерят храна и в същото време са защитени. За да направят това, те създават мравуняк с входове, могили и тунели в самата земя.

Малка роля имат мъжките мравки, наричани търтеи. След чифтосването те бързо умират. И докато кралицата може да живее цели десетилетия, мъжките живеят само седмица.

Текстовете в този сайт са обект на авторското право по смисъла Мравки на закона и копирането им е абсолютно забранено!

По главата на мравките са разположени множество сетивни органи. Както повечето насекоми, мравките имат фасетъчни очи, изградени от множество свързани малки лещи. Очите им са пригодени за регистриране на движение, но нямат висока разделителна способност. Мравките имат и по три малки прости очи в горната част на главата, които усещат интензивността и поляризацията на светлината.

Спрейовете за мравки и други пълзящи насекоми, както и отровата на прах, също са добри опции. Спрейовете могат да се използват директно върху мравките и пътечките им, докато праховете са по-подходящи за разпръскване в пукнатини и отвори, където мравките се крият.

Краката на мравките са сегментирани и тънки, а задните са най-дълги. Стъпалата завършват с остри нокти, които се забиват в повърхностите и помагат за бързото катерене по дървета, стени, треви или за копаене в земята.

Ако никога преди не сте чували за него и ви е интересно да се запознаете с този вид насекоми, освен да знаете дали са отровни или не, днес ще ви говорим за червената мравка така че можете да откриете всичко, което е скрито за него.

Машинки за комари Препарати против комари Мрежи за комари Лампи за комари Спрейове против комари Гривни против комари Дървеници arrow

Ако домашните рецепти не се окажат достатъчно ефективни, може да се наложи да използвате инсектицидни препарати. На пазара се предлагат различни видове от различни производители, които са ефективни в борбата с мравките. Примамките с инсектицид са едни от най-успешните средства в борбата с мравките, защото насекомите са привлечени от атрактанта, хапват, а след това отнасят отровата в гнездото си, унищожавайки цялата колония.

ПочистванеОткрийте най-добрите методи и продукти за ефективно почистване на всяка стая, както и идеи за организация, които ще ви помогнат да създадете уютна и подредена обстановка.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Малко известни факти за мравките.”

Leave a Reply

Gravatar